Fundacja dla dzieci mundurowych, to najczęściej pojawiająca się fundacja w przestrzeni organizacji non-profit, które mają w założeniach statutowych pomoc dzieciom, matkom ukraińskich żołnierzy, którzy chronią granic swojego kraju, którzy walczą o suwerenną Ukrainę bez rosyjskich wpływów.

Fundacja dla dzieci mundurowych z Ukrainy roztacza opiekę nad uchodźcami, bo bez pomocy takich fundacji ich asymilacja w kraju tymczasowego zamieszkania byłaby niemożliwa.

Już dwa lata mijają, jak na terenach naszych wschodnich sąsiadów trwa wojna. Wojska Putina napadły na suwerenny kraj, którym jest Ukraina. Ich bestialstwo powodowało, że wiele matek i dzieci zmuszonych było do opuszczenia ich macierzystego kraju i udaniu się na tułaczkę po Europie i świecie. W tych miejscach, gdzie pojawili się uchodźcy z Ukrainy szybko powstawały organizacje, których celem naczelnym stała się pomoc tym nieszczęsnym ludziom. 

Konsekwencje wojny

24 lutego 2022 r. na zawsze zmienił życie 7,5 miliona dziewcząt i chłopców na Ukrainie. Wojna spowodowała największy i najbardziej nagły kryzys uchodźczy w Europie od wybuchu drugiej wojny światowej, w wyniku którego zginęły dziesiątki tysięcy cywilów. Według stanu na styczeń 2023 r. międzynarodową ochronę poza granicami kraju uzyskało 8 mln osób – Polska przyjęła prawie milion uchodźców z Ukrainy, a  np. do Włoch przybyło ponad 170 tys. osób uciekających przed konfliktem na Ukrainie, z czego ponad 92 tys. kobiet i prawie 50 tys. dzieci – podczas gdy na Ukrainie przebywa ponad 6 mln ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy. Ponad rok później konsekwencje wojny w dalszym ciągu mają niszczycielski wpływ na życie nieletnich: ponad 4 miliony dziewcząt i chłopców potrzebuje pomocy humanitarnej. Codziennie giną średnio 4 dziewczynki i chłopcy. 

Fundacja dla dzieci mundurowych z Ukrainy

W 2022 r. organizacja taka jak Fundacja dla dzieci mundurowych z Ukrainy, działała na Ukrainie oraz w krajach sąsiednich lub sąsiadujących w ramach bardzo obszernego programu obejmującego interwencje w obszarach zdrowia, edukacji, ochrony i higieny. Na Ukrainie fundacja dla dzieci mundurowych współpracuje z wieloma partnerami i władzami lokalnymi , zapewniając, że 40% jej funduszy było zarządzanych bezpośrednio przez partnerów w celu zapewnienia bardziej konkretnej i zlokalizowanej reakcji. Pomoc dzieciom obejmuje szczególnie edukację nieletnich poprzez centra edukacyjne wyposażone w dostęp do Internetu, aby umożliwić nieletnim kontynuowanie podróży edukacyjnej dzięki technologiom cyfrowym. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

10 rocznica ślubu wierszyk dla męża

Znaleziony temat: 10 rocznica ślubu wierszyk dla męża „10 rocznica ślubu – jak wywołać uśmiech na twarzy męża?” 10 rocznica ślubu to wyjątkowy moment w

urodzinowy wierszyk dla dziewczynki

Znaleziony temat: urodzinowy wierszyk dla dziewczynki „Jak stworzyć magiczną bajkową atmosferę na urodzinach dla dziewczynki?” Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Dlatego warto

wierszyk na 5 rocznice ślubu

Znaleziony temat: wierszyk na 5 rocznice ślubu „Jak stworzyć niezapomniany prezent na 5. rocznicę ślubu: Wierszyk dla zakochanych” Czy wiesz, że 5. rocznica ślubu to

quizy dla dzieci 7 – 8 lat

Znaleziony temat: quizy dla dzieci 7 – 8 lat „Jak zorganizować ciekawe quizy dla dzieci w wieku 7-8 lat?” Quizy to świetny sposób na rozwijanie

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.